Jesteś tutaj: Start / INFORMACJE DLA RODZICA

INFORMACJE DLA RODZICA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Teatr Groteska!

Teatr Groteska zawiesił swoją działalność..jednak obecnie funkcjonuje w formie online i w weekendy dzieci mogą oglądać znane przedstawienia np. "Brzydkie Kaczątko", a od poniedziałku do piątku o godzinie 12 mają miejsce zabawne lekcje, dziś np. dzieci mogły brać udział w lekcji śpiewu, którą prowadziła Pchła Szachrajka :) (aktorka Teatru Groteska )  www.groteska.pl  i klikamy w lekcje z Pchłą Szachrajką.Zabawy dla dużych i małych, którzy chcą opanować trudną naukę śpiewu :).
 

I Pszczółki!

 Obrazki do kolorowania

1        2        3        4        5        6        7        8        9

oraz

http://maluchwdomu.pl/2015/05/motylek-i-biedronka-z-ko-origami.html

https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/04/zabawy-dla-dzieci-w-przedszkolu/

Maluszki !

Proponuję ćwiczenie dla najmłodszych dzieci. Uważnie oglądamy obrazki i próbujemy wyszukać 5 różnic, obrazek na górze możemy pokolorować, różnice zaznaczamy na dolnym obrazku. Kartę pracy można wydrukować bezpośrednio-klikając  https://www.e-kolorowanki.eu/kolorowanki-edukacyjne/roznice/znajdz-roznice-kolorowanka-26/.  Pozdrawiamy

II Biedronki!

 

 

 

Ciekawą formą spędzania z dziećmi czasu są wspólne gry, jeśli nie mamy gotowych gier możemy je wykonać wraz z dziećmi wykorzystując do tego celu kartki , niekoniecznie nowe, mogą być z recyklingu, a jako pionki wykorzystać  kolorowe nakrętki . Brak kostki ?- nic trudnego - można ją wykonać z małego pudełka, wystarczy go okleić a potem narysować kropki od 1 do 6. Zaletą takich gier jest to, że sami  tworzymy grafikę , reguły a przy okazji uczymy dzieci przeliczania w zakresie sześciu .

Cyferki

https://www.mamawdomu.pl/2017/06/15-gier-typu-zrob-to-sam.html

https://ptaszarnia.eu/jak-zrobic-gre-planszowa-warsztaty-dla-dzieci/ 

Ciekawą formą spędzania z dziećmi czasu są wspólne  zabawy plastyczne, szczególnie te tworzone z materiałów z recyklingu.
https://ekodziecko.com/zabka-zabawka
http://figlujemy.blogspot.com/2015/02/malowanie-kulkami.html

III Misie!

Wiosenne Karty Pracy do wykonania z dziećmi w domu.

Karta Pracy - matematyka

Karty rysunek

Karta Pracy - owoce

Karta Pracy - wiosna

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu edukacyjnego, który ukazuje nam jak przyroda zmienia się gdy kończy się zima a zaczyna wiosna...Klikamy w obrazek i oglądamy .

IV Słoneczka!

Proszę ze strony internetowej  https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje przerobić z dziećmi temat  "Przyszła wiosna"Zabawy i zadania uprzyjemnią dzieciom czas.   Jest to realizacja podstawy programowej.

 Grupa IV Słoneczka będzie realizowała temat "Zwierzęta  na wiejskim podwórku"  od poniedziałku tj. od 30.03.2020  

V Motylki!

Dzieci uczą Rodziców!

 

 

Szanowni Państwo, zgodnie z zapowiedzią na naszej stronie internetowewww.crl.org.pl zamieściliśmy kolejne darmowe materiały do domowej nauki dla dzieci i rodziców. W ramach 4 lekcji na rodziców i ich pociech czeka 9 nowych zadań. Dodatkowo rozpoczęliśmy kolejny konkurs, w którym do wygrania są edukacyjne upominki dla dzieci. Ten konkurs podobnie jak poprzedni ma być dodatkową motywacją dla rodziców do nauki z dziećmi.

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Link do konkursu na naszym profilu na Facebooku:

 https://www.facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego/photos/a.679878125416249/3639970346073664/?type=3&theater

Gorąco zapraszam do wspólnej nauki i udziału w konkursie.

Logopedia w domu!

Dzień dobry!

Wysyłam ćwiczenia dla Naszych Przedszkolaków do pobrania w w formie pdf. Są one mojego autorstwa, więc myślę, że można je śmiało udostępniać. W ciągu 7 następnych dni doślę coś jeszcze.

 Pozdrawiam     Celina Wall

Wiosna z Ulą

Ufoludki

Dzieci uczą Rodziców!

Przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu biorą aktywny udział w programie "Dzieci uczą rodziców" . Obecna sytuacja sprawiła, że nie możemy wspólnie spotykać się, aby porozmawiać na interesujący nas temat, zastanawiać się jaką wiedzę przekażemy w domu naszym rodzicom :)...Dlatego rusza program pod nazwą "Dzieci uczą rodziców w domu"

W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl  będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.. Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pt. „Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem” W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania.

 https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

UWAGA KONKURS! - By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki informujemy, że od 17 marca na profilu organizatora (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawił się KONKURS, w którym do wygrania będą ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie na powyższej stronce FB, w dziale posty. Pozdrawiamy

Chcąc wesprzeć Państwa w tym trudnym okresie, ORGANIZATORZY programu "Dzieci uczą rodziców w domu" przygotowali film z 10 poradami psychologa dotyczącymi wychowania dzieci. Wskazówek udziela psycholog mgr Beata Liwowska.

 https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Zadania w domu!