Jesteś tutaj: Start / INFORMACJE DLA RODZICA

INFORMACJE DLA RODZICA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

TEATRZYK

20 marca 2023

ZAKOŃCZENIE REKRUTACJI

                                               OGŁOSZENIE!

  Dyrektor  Przedszkola  Miejskiego nr 26 w Jaworznie informuje, że na rok szkolny 2023/2024 zostało przyjętych 37 dzieci zgodnie z liczbą wolnych miejsc.

                                                     Rekrutacja została zakończona. 

Listy dzieci przyjętych i nieprzyjetych dostępne są w sekretariacie.

Informacje można również otrzymać telefonicznie  32/ 752 91 62

11 marca 2023

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

                                             RODZICE!

W związku z ochroną  danych  osobowych,  na  stonie  internetowej  przedszkola  nie  będzie  zamieszczania lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych  do  przedszkola.  Listy  będą  wystawione  w  sekretariacie  przedszkola  w  poniedziałek  27 lutego  o  godz 12:00

Przypominamy  że   zgodnie  z  Zarządzenie  nr ED.0050.4.2023  Prezydenta  Miasta  Jaworzna  z  dnia  10  stycznia  2023r   Rodzice zobowiązani   są   do   składania    pisemnych   potwierdzeń   woli   zapisu  dziecka  w  przedszkolu  do  którego  dziecko   zostało  zakwalifikowane  w terminie  od 27 lutego do 6 marca 2023r

Brak potwierdzenia woli jest traktowany jako rezygnacja z miejsca w przedszkolu  

26 lutego 2023

MAM CZYSTE WŁOSY

  

 

   1. Plakat

   2. Ulotka

 

 

17 lutego 2023

INFORMACJA DOTYCZĄCA OPŁAT

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o kontakt w sprawie płatności za przedszkole:

  • telefoniczny - zostanie podana kwota należności,
  • osobisty - przekazanie wydruku.

Dziękujemy i pozdrawiamy

17 października 2022

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

 10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

"Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł."

- Leonardo da Vinci -

Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne.

Zdrowie psychiczne

"Pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka"

W życiu każdego człowieka przychodzą trudniejsze momenty kiedy jest “ciężko na duchu”. Jest wiele czynników, które mogą wpływać na gorsze samopoczucie. Ważne jest, aby zwracać uwagę na m.in takie objawy jak obniżony nastrój, długotrwały smutek, zmęczenie, lęk. Są to nieuniknione stany, jednakże dobrze jest nie lekceważyć ich, gdyż utrzymujące się dłużej tego typu objawy mogą prowadzić do rozwinięcia się chorób psychicznych.

 Jak zadbać o swoją kondycję psychiczną?

Osoby pozytywniej nastawione do świata są bardziej szczęśliwe.”

Nie jest to żadnym odkryciem, że czym więcej pozytywów dostrzega się w życiu, tym wydaje się ono lepsze. Jest to niezwykle ważne dla zachowania równowagi psychicznej i emocjonalnej. Zatem nawet jeśli masz beznadziejny dzień, wszystko się sypie, to spróbuj w tej sytuacji znaleźć choć jeden pozytywny aspekt.

"Śmiech to zdrowie"

Czy odwzajemniasz uśmiech innych osób, starasz się być miły dla innych, nawet nieznajomych? Czy idąc do domu masz czas aby zatrzymać się, powiedzieć “Dzień dobry!” sąsiadce i uśmiechnąć się, czy też pędzisz do domu ze wzrokiem wbitym w ziemię, nie zwracając na nic? Udowodniono naukowo, że śmiech wpływa pozytywnie na człowieka, między innymi przyspiesza proces zdrowienia, relaksuje. Na tym założeniu bazuje śmiechoterapia. Zatem UŚMIECHNIJ SIĘ. Spraw, aby osoby w twoim otoczeniu miały wiele powodów do radości, nie zawsze “bierz życie na serio” i czasem pośmiej się z siebie samego.

Jedz zdrowo i ruszaj się”

Odpowiednia dieta i codzienna porcja ruchu mają ogromny wpływ na samopoczucie. Jeśli pracujesz w trybie stacjonarnym, dużo czasu spędzasz siedząc czy to w aucie, pracy, szkole, na uczelni, w domu, to ważne jest aby zachować równowagę, poprzez ruch. Wyjdź na spacer, zacznij biegać albo jeździć na rowerze. Nadmiar węglowodanów w diecie może powodować senność i problemy z koncentracją, pamiętaj o zrównoważonej diecie.

Korzystaj ze światła słonecznego”

Na ile to jest tylko możliwe postaraj się aby do twojego mieszkania czy miejsca pracy wpadało jak najwięcej promieni słonecznych. Na uczelni czy w szkole staraj się zajmować miejsce przy oknie. Przebywaj na słońcu jak najwięcej. 

Dbaj o przyjaźń i znajomości”

Kontakt z drugim człowiekiem nieraz ma uzdrawiającą moc. O ile lżej jest gdy ma się komu “wygadać”. Jak radośnie jest spędzić całe popołudnie w gronie najbliższych znajomych. Pamiętaj, że o relacje trzeba dbać, jeśli oczekujesz zainteresowania ze strony bliskich Twoimi sprawami, to przede wszystkim interesuj się tym co u nich się dzieje. Sam inicjuj spotkania, wyjścia. Chcesz z kimś porozmawiać? Zadzwoń, nie pisz sms czy wiadomości na portalu społecznościowym. Staraj się pamiętać o urodzinach i ważnych datach dla Twoich przyjaciół.

 

Osłabione zdrowie psychiczne i korzystanie z porad psychologa to nie wstyd!

Najważniejsze jest odpowiednie działanie, które przyniesie pozytywny efekt.

Warto zadbać o siebie i swoich bliskich.

Pedagog specjalny: mgr Izabella Kubowicz

10 października 2022

DLA RODZICA!

 

SZANOWNI RODZICE INFORMUJEMY !

 

Przedszkole jest czynne od godziny 6.00 – 16.30

 

 Dzieci przyprowadzamy najpóźniej do godziny 8.30

Prosimy zaopatrzyć dzieci w;

- buty na zmianę

- ubrania na zmianę

- piżamę ( dzieci z gr. I Słoneczka )

Wszystkie rzeczy powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka 

 

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają nauczyciele poszczególnych grup

 

WITAMY!

                                Witamy w roku szkolnym 2022/2023

INFORMACJA DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

POMOC DLA UKRAINY

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 26 w Jaworznie, informuje, że istnieje możliwość włączenia się w zbiórkę i pomoc dla Ukrainy zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie internetowej naszego miasta:

 https://www.um.jaworzno.pl/pl/aktualnosci/7060/jaworzno_pomaga_ukrainie_rusza_miejski_punkt_koordynacji_zbiorek_i_pomocy_dla_ukrainy.html

8 marca 2022